Hoshino Seichaen

Benifuki japán fekete tea

„Benifuki fekete”
Eredet: Hoshinomura, Yame, Japán
Gyártó: Hoshino Seichaen
Gyártási év: 2026
Jelleg: gazdag japán fekete tea
Elkészítés: 100C fokos vízzel öntse fel sokszor, egyre hosszabban és mindig nagyon forró vízzel.

4-5 gramm tea 180-200 ml 95 C fokos víz 1-2 perces felöntések.

Használja a lehető leglágyabb <50 mg/liter összes ásványi anyag tartalmú tisztított, vagy természetes vizet!
Eredeti csomag nettó súly: 1000 gramm

Leírás

Benifuki japán fekete tea

benifuki japán fekete tea benifuki japán fekete tea

Benifuki japán fekete tea blend

紅茶 べにふうき  First flushファーストフラッシュ

Ez egy ritka Yame eredetű japán fekete tea, amit japán teafajták felhasználásával készítettünk. Lágy íz, és visszafogott fanyarság és erő jellemzi. A Hoshino Teakert az elsők között próbálkozott meg a fukuokai teavidéken a fekete tea gyártásával. Megannyi próbálkozás, hiba és tévedés után sikerült a megfelelő egyensúlyt megtalálni, amivel a világ legjobb fekete teái közé emelkedett. 

A benifuki egy egyedülálló, különleges fajta, amit  1993-ban fejlesztettek ki két fajta, az assami felmenőkkel rendelkező Benihomare és egy eredetileg kínai fajta, a Makura CD86 keresztezésével. Rögtön az új fajta megszületése után kiderüllt, hogy különleges tea jött létre. A Benifuki ugyanis minden más teánál nagyobb mennyiségben tartalmaz egy CD86 nevű fehérjét, ami ösztönzi a T-sejtek szaporodását, továbbá  erős antiallergén hatású metalizált katechineket.  A tea koffeintartalma alacsony-közepes.

A benifukiból készül zöld és fekete tea, mindkettőt erős antiallergén teaként tartják számon. Allergia, allergiás asztma esetén is alkalmazható, vagy egyszerűen azért, mert finom.

Mézes, gyümölcsös, telt, lágy, némi vegetális, diós felhanggal, de elsősorban édes, fanyarság nélkül.

A teát Hoshino Seichaen gyártja a Gyokuróiról híres Hoshino völgyben.

benifuki japán fekete tea

A benifukiból készül zöld és fekete tea, mindkettőt erős antiallergén teaként tartják számon. Allergia, allergiás asztma esetén is alkalmazható, vagy egyszerűen azért, mert finom. Mézes, gyümölcsös, telt, lágy, némi vegetális, diós felhanggal, de elsősorban édes. A teát a Hoshitea gyártja a Gyokuróiról híres Hoshino völgyben. A benifukiból készül zöld és fekete tea, mindkettőt erős antiallergén teaként tartják számon. Allergia, allergiás asztma esetén is alkalmazható, vagy egyszerűen azért, mert finom. Mézes, gyümölcsös, telt, lágy, némi vegetális, diós felhanggal, de elsősorban édes. A teát a Hoshitea gyártja a Gyokuróiról híres Hoshino völgyben. A benifukiból készül zöld és fekete tea, mindkettőt erős antiallergén teaként tartják számon. Allergia, allergiás asztma esetén is alkalmazható, vagy egyszerűen azért, mert finom. Mézes, gyümölcsös, telt, lágy, némi vegetális, diós felhanggal, de elsősorban édes. A teát a Hoshitea gyártja a Gyokuróiról híres Hoshino völgyben. A benifukiból készül zöld és fekete tea, mindkettőt erős antiallergén teaként tartják számon. Allergia, allergiás asztma esetén is alkalmazható, vagy egyszerűen azért, mert finom. Mézes, gyümölcsös, telt, lágy, némi vegetális, diós felhanggal, de elsősorban édes. A teát a Hoshitea gyártja a Gyokuróiról híres Hoshino völgyben.

hoshino seichaen

Japán fekete tea

A japán fekete tea kuriózumként hangzik, de ez nem mindig volt így, sőt !

A japán tea ipar a 19. század második felében a senchára alapozva épült ki és elsősorban amerikai piacokat céloztak meg vele, meglehetős sikerrel. Ugyanakkor nem hagyhatták figyelmen kívül, hogy a nyugati világ elsősorban a fekete tea köré szerveződött.  Komoly erőfeszítéseket tettek a fekete tea termelés, feldolgozás felfuttatására. Az akkor ismert 15 japán tea variánsból 5 fekete volt.  Ma több, mint 100  japán tea variánst ismerünk, de csak további öttel szaporodott a fekete variánsok száma. Az ötvenes években a japán tea elsősorban a fekete teát (wakocha 和紅茶) jelentette a kormány egészen a hetvenes évekig mesterségesen tartotta életben a fekete tea szektort. Aztán az indiai teákkal folytatott vesztes árháború után kénytelenek voltak elengedni a masszívan veszteséges ágazatot, ami azon nyomban el is tűnt. Ekkor tértek át nagyipari méretekben, fogyasztói kampányokkal toborozva vevőket a zöld teákra. A japán feketék ma újra érdekesek sőt egészen magas minőségű termesztés, gyártás, kísérletezés folyik. Teljes ízűek, lágyak, semmihez sem hasonlító édes, illatos karakterrel. A nagy összeomlást követően majd 20 év telt el amíg új fekete variánst regisztráltak, ez volt az elsöprő népszerűségnek örvendő Benifuki.

★★★

Íz/Test ○○○●○○○ sütés

Umami ○○○●○○○ Fanyarság

 

A csomagoláson látható lejárat a tea friss karakterének megőrzésére vonatkozó gyári ajánlás, minőségét egyebekben két  évig megőrzi.

Eszközöket a tea elkészítéséhez  japán tea kellék kínálatunkból választhat itt és itt.

További írások és tanulmányok találhatóak a japantea.hu oldalon.

benifuki japán fekete tea benifuki japán fekete tea benifuki japán fekete tea

benifuki japán fekete tea

 

További információk

Gramm

50, 100, 250, 1000

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

„Benifuki japán fekete tea” értékelése elsőként

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük