A csésze átmérője 13.5 cm, magassága 7,8 cm
A csésze Yudeiko - Kusuya műhelyében készült Obamában, Fukui prefektúrában. A kobiki nem földrajzi kerámiastílus, hanem egy máztechnika, ami szabálytalan, homokszerű, néhol lyukacsos, hiányos fehér mázat eredményez.
A máz a csésze talpán (koudai) és "véletlenül" pont a csésze testén egy sávban takarja ki a az alapkerámiát. Egyebekben bármilyen kerámiastíluson belül készülhet kobiki chawan.
A műhely a Kusuyagama
"Talán apám lehetett rám hatással, aki szerette a régiségeket, de az is lehet, hogy az én választásom volt, mert szerettem rajzolni és agyagot formázni. Mindenesetre könyvelőből keramikussá váltam, aminek köszönhetően rengeteg emberrel ismerkedhettem meg, többek között a kyotói porcelán művész Hiroshi Takenakával, vagy Morikazu Kimura professzorral, aki tanított is. Bejártam a híres kerámia és fazekas helyszíneket és sok jó tanácsot és segítséget kaptam. Bár nem járok kiállításokra, azért nyertem két díjat a városi Művészeti Kiállításon és zsüritag is lett belőlem, háromszor meghívtak a Prefektúra Művészeti Kiállításra, valamint kétszer díjaztak a Prefektúra Kézműves Kiállításán. 1987-ben egy hozzáértő személy közbenjárására az urasenke Kerámia tagozata ajánlásával látta el a tenmoku mázzal díszített tea eszközöket tartalmazó dobozomat. Ez az én szerény utam a keramikus művészetben.
1993 áprilisában új műhelyt és kiállítótermet (Yuyuukan) alapítottam Kogasakiban, Obama városban. Ez lett a Kusuya műhely. Most Yudeiko néven újult erővel teljesen a kerámia művészetnek szentelem magam. "
Yudeiko